Gibo Plast i Skjern søger økonomichef med en stærk personlighed til at varetage de daglige økonomi- og regnskabsmæssige opgaver. Med reference til den administrerende direktør får du ansvaret for 2 kompetente medarbejdere. Opgaverne spænder vidt lige fra analyser, rapportering, driftsøkonomi, konsolidering, lønadministration til ledelse og motivation.
Din praktiske baggrund kan være erhvervet som økonomichef eller revisor, og din teoretiske baggrund kan være HD(R) eller cand. merc. Du skal have erfaring i anvendelse af Navision og Microsoft Office, ligesom du skal kunne kommunikere på engelsk i skrift og tale. Send din ansøgning til Torben Hald på ****** eller pr. post til:
Gibo Plast A/S Industrivej 12 8981 Spentrup Att.: Torben Hald
GIBO PLAST A/S er et datterselskab i SP Group og producerer vacuumformede plastkomponenter til en bred vifte af internationale industrier. GIBO PLAST A/S beskæftiger ca. 120 medarbejdere fordelt på 2 fabrikker i Spentrup og Skjern. Du kan læse mere om os på www.gibo.dk.
Ledige stillinger 1 |